07.10.2015

Niemcy - Latawce nad morzem w Lübeck. Fotorelacja.

W dzień Święta Zjednoczenia Niemiec nad Morzem Bałtyckim, w przepięknej Lubece można było podziwiać wznoszące się latawce nad promenadą Travemünde. Wyjątkowo piękna pogoda i typowy jesienny wiaterek przesądziły o sukcesie Festiwalu. Tłumy gapiów przetoczyły się przez plaże obserwując wystawę latawców. Nawet tu gdzie pogoda raczej szaro-bura czasem to i niebo jest niebieskie specjalnie po to żeby wyeksponować latające kolorowe ośmiornice czy Batmana.
Lubeka to zdecydowanie miejsce godne polecenia gdy zastanawiacie się nad odwiedzeniem północy Niemiec. Jedne z ówcześnie najznakomitszych metropolii światowego handlu ma dwa olbrzymie atuty do zaoferowania: urocze stare miasto i bliskość do morza. O ile samo Travemünde, czyli dzielnica nadmorska Lübeck,  nie jest może najpiękniejszym miejscem wypoczynkowym i średnio oddaje surowe piękno Bałtyku, to idealnie sprawdza się jako organizator imprez.

I tak właśnie można było zjeść sobie Wursta (kiełbasę),czy rybkę w bułce, gulnąć winko i pooglądać wznoszące się w powietrzu kolorowe latawce.

Zapraszam do fotorelacji:


kulturka, Niemki piją winko na sianie


latawce na niebie


plaża w Travemünde
 

nie wszyscy są tak podekscytowani latawcami, niektórzy wolą zamki na piasku

kosze do wynajęcia, fajna ochrona przed wiatrem

Było groźnie. smok przyleciał

mój faworyt - świnka. Niestety nie uniosła się na wietrze..

rodzinka też puszcza wspólnie latawca

siedzimy, oglądamy.. trochę mnie poniosło podczas obróbki zdjęć :)
rekiny na niebie i manta
jest i Królik Bugs
wpływający prom w Travemünde
Meanwhile w Dojczlandzie, ja i Pan Czacha. Żegnamy! :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz